Vertimų tvirtinimas

Vertimų tvirtinimas – tai dokumento patvitinimas, kad jis yra išverstas pagal visus galiojančius standartus. Yra keli vertimo tvirtinimo būdai :

Vertimo tvirtinimas biuro antspaudu

Paprasčiausias vertimo tvirtinimas – biuro antspaudu. Vertimai1 biuro antspaudas patvirtina, kad vertimas buvo atliktas profesionaliai, vertimų biure ir vertėjas yra susipažinęs su Lietuvos Respublikos Baudžiamuoju kodeksu bei prisiima atsakomybę už melagingą vertimą.

Dokumentas su vertimo tvirtinimu biuro parašu turi silpnesnę juridinę galią lyginant su notariniu tvirtinimu, tačiau toks tvirtinimas yra pigesnis, greitesnis ir tinkamas Lietuvos Respublikos valstybinėse institucijose.

Prieš kreipiantis dėl vertimo tvirtinimo biuro parašu, klientas turėtų žinoti, į kurią įstaigą vėliau kreipsis su išverstu dokumentu ir ar  būtent tai įstaigai užtenka išversto dokumento, patvirtinto biuro parašu ar reikalingas notaro tvirtinimas.

Vertimų biuras – Vertimai1 netvirtina kito biuro ar kliento asmeniškai išversto dokumento biuro antspaudu.

Notarinis vertimų tvirtinimas

Šis vertimų tvirtinimas – ilgiau trunkantis ir brangesnis vertimo tvirtinimas. Notaro vertimų tvirtinimas atliekamas su dokumento originalu arba nuorašu. Jeigu vertimas rišamas su originalu – notaras tvirtina tik vertėjo parašą. Jeigu vertimas rišamas su dokumento originalia kopija (nuorašu) – notaras tvirtina vertėjo parašą bei kopijos tikrumą.

Notarinis vertimų tvirtinimas dažniausiai reikalingas, kai išverstus dokumentus vėliau teikiate bankinėms ar užsienio institucijoms, jeigu tai reikalinga tolimesniam dokumentų legalizavimui. Vertimams notaro vertimų tvirtinimas dažnai reikalingas tokiems dokumentams, kaip : santuokos, gimimo, mirties, ištuokos liudijimai, asmens dokumentai, išsilavinimą ar kvalifikaciją patvirtinantys dokumentai, įmonių sutartys, įgaliojimai, steigimo dokumentai ir kitiems panašios svarbos dokumentams.

Notariškai tvirtinant vertimą, notaras parašu ir antspaudu liudija vertimo tikrumą arba (dažniausiai) vertėjo parašo tikrumą. Šį patvirtinimą galite rasti notariškai patvirtinto dokumento paskutiniame lape, kuriame pateikiami detalesni duomenys apie vertėją ir notarą.

Vertimų biure Vilniuje – vertimai1 padedame tiek su notariniu tvirtinimu tiek su dokumentų ar tekstų redagavimais.

Daugiau informacijos apie notarinį tvirtinimą rasite – https://notarurumai.lt/notariniai-veiksmai/notariniai-veiksmai